Přihlaste se do zpravodaje a 95% slevy máte ihned k dispozici.

slevy na vybrané produkty až 95% z různých českých eshopů. Nenechte si utéct už žádnou slevu přihlášením se k odběru novinek. Ty nejžhavější slevy Vám pošleme ihned na Váš email.

Ohlásit se můžete kdykoliv.

 

Co je parfém?

m

Co je parfém?

Určitě se i vám stalo, že jste si nevěděli vybrat mezi parfémem, parfémovanou nebo toaletní vodou. Nejpřesnější charakteristika, co je parfém, je vyjádření podílů směsi vonných olejů zředěných vysoko procentním alkoholem. Parfém má nejvyšší koncentraci vonných olejů (15 až 30 %) v koncentrovaném alkoholu.

Používá se přímo na pokožku. Jestli má směs nižší procento oleje vůči alkoholu, je to eau (voda). Parfémované voda Eau de Parfum obsahuje 8 až 15 % parfému a můžeme ji používat na pokožku i na oděv. Toaletní voda Eau de Toilette obsahuje 4 až 8 % vonných olejů a je určena převážně na oděv.

Na pokožce příliš dlouho nevydrží, a proto je nutné ji aplikovat častěji. Nejméně parfému má kolínská voda Eau de Cologne – len 3 až 5 %, ale obsahuje silnější alkohol. Především v horkých letních dnech je vhodnější používat toaletní vodu, protože jsou lehčí. Parfém můžete používat při večerních příležitostech.

Vůně bezprostředně působí na psychickou rovnováhu a příjemná lehká vůně může zlepšit náladu. Vhodná vůně může působit na vašeho partnera i dráždivě jako afrodiziakum. Čím je však vůně svěžejší nebo mocnější, tím jsou dráždivé účinky menší.


Zdraví a krása - akční položky ZDE
No Comments

Post A Comment