Přihlaste se do zpravodaje a 95% slevy máte ihned k dispozici.

slevy na vybrané produkty až 95% z různých českých eshopů. Nenechte si utéct už žádnou slevu přihlášením se k odběru novinek. Ty nejžhavější slevy Vám pošleme ihned na Váš email.

Ohlásit se můžete kdykoliv.

 

Spouštěče vzpomínek, nálad a emocí

m

Spouštěče vzpomínek, nálad a emocí

Podle mnoha výzkumů, které v minulosti uskutečnili odborníci, se potvrdilo, že vůně jsou velmi účinným spouštěčem vzpomínek, nálad a emocí. Určitě se i vám stalo, že při určité charakteristické vůni, jste se vrátili zpět na místa svých voňavých vzpomínek. Nebo se vám při vůni parfémů automaticky zjevila tvář známého člověka. I vůně parfému vám může o člověku hodně prozradit a je jeho určitou charakteristikou. Parfém by proto měl splynout nejen s vaší pokožkou, ale i s duší. Jestli je to vůně výrazná, decentní nebo dráždivá, nejdůležitější je se s ní ztotožnit. Zorientovat se v dnešní nabídce parfémů je hodně těžké. Při výběru správné vůně je dobré i nejdřív otestovat. Ne však na testovacím papírku, ale přímo na pokožce.

Parfém se smíchá s vůní vaší pokožky a výsledná vůně je pak úplně jiná. Věděli jste, že lidský čich dokáže krátce po sobě rozeznat jen asi tři vůně? Která z nás si však vybere ten správný parfém na třetí pokus?

V každé parfumérií by měli být po ruce kávové zrna, které neutralizují čichové receptory. Parfém se nanáší na místa, kde pulzuje krev, protože tam se vůně nejlíp uvolňuje do okolí. Vhodné je aplikovat parfém na krk, zápěstí, podkolení a nejlíp hned po koupeli. Už v antickém Řecku používali pro různé části těla odlišné aromatické oleje. Při nanášení různých vůní je důležité, aby jejich množství nezpůsobilo disharmonii. Každý parfém tvoří samostatný harmonický celek a při jejich smíchání se může vytvořit odpuzující vůně. Při parfémech platí, že méně je někdy více.


Zdraví a krása - akční položky ZDE
No Comments

Post A Comment